O nás

H!T! (dříve HUDBA TANVALD) je hudební soubor hrající převzatý repertoár od různých známých interpretů, jednoduše řečeno jedná se o zábavovou kapelu. Svým výběrem skladeb pokrývá široké spektrum žánrů, které jsou běžně vyhledávané na méně formálních zábavách, svatbách nebo na velkých společenských událostech jako jsou maturitní nebo městské plesy. Její produkce je založena na stoprocentně živém hraní, tedy nejsou používány žádné automatické nástroje apod. Díky zkušenostem svých členů dokáže zahrát každý hudební styl s odpovídajícím zvukem, a to zejména pop a rock.

Kapela byla založena začátkem roku 2006 několika členy právě končící jablonecké zábavové legendy KURÝR (Poslední sestava: Jan Plucha – el. kytara, zpěv, Kateřina Chmelařová – zpěv, Jan Doležal – el. kytara, Luboš Blahout – klávesy, Pepa Kvapil – bicí). Konkrétně to byli bubenická dvojka Robert Švehla a Pepa Kvapil a kytarista Zbyněk Koldovský. K souboru se dále přidali zpěvačka Martina Stěhulová, baskytarista Ondřej Hnilička, klavírista Petr Tomeš a, nebudete tomu věřit, jako zpěvák se přidal jakýsi, tehdy téměř neznámý, Ondřej Ládek. Ten měl ale v Praze ještě několik podařených kšeftíků, takže se z pochopitelných důvodů přejmenoval na Xindl X a v naší kapele ho nahradil zpěvák a kytarista Marek Máslo. Později se ještě přidal hráč na dechové nástroje Pepa Knížek. Repertoár byl díky zkušenostem hráčů, kteří mimo jiné působí či působili v uskupeních jako je Plankton (Robert), Mandragora (Ondra), Domestic (Robert), Luděk (Zbyněk), Hegesh (Pepa), Armmando (Pepa), B. Bluesband (Pepa), 9431 (Zbyněk, Pepa), Makule (Zbyněk, Pepa) nebo dobře známá Těla (Lucka) a ještě známější a výše zmíněný Xindl X (Robert, alt. Pepa), rychle nacvičen a je nadále rozšiřován o nejpopulárnější hity současné doby. Kapela začala hned po několika zkouškách vystupovat a získávat si oblibu svých posluchačů.

V letech 2012-2015 prošla Hudba Tanvald několika změnami. Původní členové se rozhodli dále společně vystupovat výhradně jako autorská kapela 9431 hrající písně ve stylu ska-folk-rock z dílny skladatele Petra Tomeše. A složení Hudby Tanvald se postupně obměnilo až do současného stavu. V roce 2016 přijala kapela nový název HiTi, psáno H!T!, který ji velmi dobře charakterizuje a zároveň uchovává stopu názvu původního.

Současné složení kapely:

Zbyněk Koldovský – elektrické kytary, zpěv
Jana Kopačíková – zpěv
Lucie Kotrmanová – zpěv
Marcela Jandová – zpěv
Radim „Kvído“ Kvíčala – basová kytara
Josef Kvapil – bicí nástroje
Vladimír Endler – klávesové nástroje

alt. Vítězslav Šrek – klávesové nástroje
alt. Jaroslav Hollmann – basová kytara, zpěv
alt. Ondřej Hnilička – basová kytara